Każda historia jest inna

WOLNA JAK PTAK

Czy wiesz jakie masz marzenia? Czy masz świadomość swojej wewnętrznej motywacji? Czy znasz swoje życiowe „dlaczego?”.

Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałaś „Tak” to serdecznie gratuluje. Jeśli natomiast nie wiesz lub po prostu się wahasz, to nie martw się nie ma w tym nic złego. Mało tego, powiem Ci coś w sekrecie- nie jesteś sama. Ludzi, którzy szukają jest wielu. Kobiet, które poszukują sensu jest ogrom.

Co zrobić, gdy nie wiesz, w którą stronę pójść? Co uczynić, gdy nie wiesz jaka jest Twoja pasja, co Cię pociąga, co sprawia, że czujesz się szczęśliwa i spełniona? Jak odnaleźć ten wewnętrzny ogień, który sprawi, że będzie chciało Ci się żyć? Żyć pięknie, prawdziwie, w pełni swoich możliwości.

Najlepiej jest zapytać samą siebie: „Czego chcę?”, „Na czym mi zależy?”, „Co sprawia, że czuję się szczęśliwa?”, „Co daje mi poczucie, że jestem wolna – wolna, jak ptak?”, „Co pozwala mi wzrastać?” ale też z drugiej strony warto wiedzieć: „Co mi nie służy?”, „Kto ściąga mnie w dół?”, „Co sprawia, że czuję się źle?”, „Dlaczego czasem czuję się osaczona, jakbym już nie miała sił kroczyć dalej?”.

A może Ty sama w cichości serca, w samotności, mimo iż bardzo chcesz, iż podejmujesz gorące próby, to za cholerę nie potrafisz samodzielnie odpowiedzieć sobie na te niełatwe pytania.

 

Nie martw się – wcale nie musisz.

Jednym z moich ulubionych przysłów jest porzekadło: „Gdy uczeń jest gotowy, mistrz sam się znajdzie.” Zobacz – czytasz ten tekst. Nie bez powodu wskoczyłaś na tę stronę. Nie bez powodu zainteresował Cię ten tytuł. Szukasz…. Ale czy znajdziesz? Wszystko zależy od Twojej dociekliwości, wytrwałości i chęci wprowadzenia w życie zmiany.

Często ta rewolucja nie jest możliwa do ogarnięcia samotnie. Do transformacji potrzebny jest mentor i wspierające środowisko. Jednak jestem pewna, że KAŻDY- każdy komu na serio zależy jest zdolny takiego przewodnika życiowego znaleźć i taki krąg wspierających siebie osób sobie znaleźć.

Jesteś ciekawa jak wygląda to u mnie?

Ja wiem- wiem jakie są moje marzenia. Znam swoje motywacje i moje „dlaczego?”, ale… Ja również potrzebowałam pomocy z zewnątrz, aby to wszystko sobie w sercu i głowie poukładać. Niezbędne okazało się wsparcie kobiet, abym przez burzę życiową mogła przejść obronną ręką.

Proces, który w życiu przechodzimy nie stanie się sam. Trzeba do tego NASZEJ woli, ale też pracy. Możemy się wesprzeć na pomocy innych, ale reszta- cała czarna robota do odrobienia leży już w naszych rękach. Nie chcesz się ubrudzić? To masz pecha!!! Będziesz czorna jak MURZYN (nie obrażając oczywiście murzynów), zmęczysz się okrutnie i dwieście razy zwątpisz czy WARTO, ale jak już dojdziesz tam gdzie chciałaś, to z dumą spojrzysz za siebie i dojdziesz do wniosku, że ja pierdziele zrobiłabyś to jeszcze tysiąc i jeden raz po to tylko by poczuć tę samą satysfakcję co w tym momencie , to właśnie teraz, gdy osiągnęłaś SZCZYT.

Skąd wiem?

Na szczycie byłam WIEEELE razy. Dokonałam tyle, że mogę być z siebie niezmiernie dumna. Jednej rzeczy zrobić tylko nie mogę – SPOCZĄĆ NA LAURACH. Albowiem życie wymyśla wciąż dla nas nowe niespodzianki. Takie małe sprawdziany- da radę/ nie da rady…. I tu przytoczyłabym zadziornie zdanie: „I … na to kładę i tak damy radę.” Może brzydko, ale za to jak prawdziwie. Tysiąc i setny raz- nie poddam się, bo nie widzę takiej opcji. Mało tego. Nie dość, że się nie poddam to osiągnę jeszcze tak wiele, jak wiele jeszcze w życiu nie osiągnęłam. Dlaczego? Bo jestem ambitna? Bo na to zasługuję? Tak, tak , tak…. Ale przede wszystkim dlatego, że wiem czego chcę. „Po co?”, „Z kim?” i „Dlaczego?”. Wszystko jest jasne.  A kiedy wszystko jest jasne wystarczy tylko przystąpić do realizacji planu i cieszyć się podróżą- ludźmi, sytuacjami, wszystkim tym, czego mamy zaszczyt doświadczać.

Prędzej czy później to, co wymarzysz stanie się rzeczywistością. Jesteś w stanie w to uwierzyć? Jesteś w stanie sobie to wyobrazić? Jeśli nie, to znaczy, że to jeszcze nie jest Twój czas. Jeśli tak- to jesteś ZWYCIĘZCĄ. A kwestia zdobycia nagrody jest tylko kwestią czasu.

Zwiedzona Europa, trzy języki obce, ukończone studia podyplomowe, wydane e-book’i, mój blog, wernisaż fotografii … mogłabym wymieniać do rana …. Tak ale, żeby cokolwiek osiągnąć trzeba naprawdę wiedzieć CO się chce zdobyć. A w realizacji naszych marzeń i celów niezmiernie ważna jest WOLNOŚĆ. Być wolnym jak ptak. Mieć tę możliwość wyboru, czego tak naprawdę pragniemy. Realizować marzenia swoje a nie ambicje naszych rodziców, małżonków czy dzieci.

Żyjesz życiem swoim czy tym, co narzucają Ci inni?

Jesteś prawdziwie wolna?

Wolna jak ptak?

Czy Twoje marzenia są Twoje?

A może już dawno zrezygnowałaś z siebie na rzecz rodziny, pracy, nie wiem czego jeszcze. Tylko Ty to wiesz. I teraz czytasz ten tekst i wiem, że łzy Ci ciekną po policzkach. Bo chcesz, a nie możesz… Bo czujesz się splątana, uwikłana, być może zamknięta w klatce. A klatka nawet jeśli i jest złota, to i tak zawsze KLATKA. Łańcuch brzęczy, gdy oddalasz się z kuchni do salonu, bo tylko tak daleko możesz się przemieszczać. I choć na zewnątrz wszystko wygląda cudownie i wspaniale Twoje serce krwawi.

Znam to.

I co teraz?

TY wybierasz. Ty decydujesz.

Mocne?

Ale prawdziwe,

Wolna jak ptak.

Ryczysz codziennie do poduszki?

Płaczesz, bo masz marzenia? Płaczesz, bo znasz swoje „dlaczego?”, ale nie możesz się realizować. Nie możesz być sobą. Jesteś stłamszona i samotna w swoim cukierkowym, sztucznym świecie?

Co możesz zrobić?

Buduj sieć sprzyjających Ci kobiet.

Powiedz o tym jak się czujesz. Powiedz prawdę. Pomyśl jak by to było gdybyś faktycznie mogła być wolna jak ptak. Co byś zrobiła? Jakie marzenia i sny zrealizowała? Zapisz to? Wyobraź to sobie i codziennie przed snem myśl o tym intensywnie.

I pamiętaj- prosić o pomoc to nie jest żadna ujma, żaden wstyd!!! Korona Ci z głowy nie spadnie, gdy przyznasz, że cholera Twoje życie to nie jest taka bajka, jaką kreujesz w SM. Daj sobie pomóc i wyjdź z tego, co Cię zniewala, co nie pozwala Ci być wolną jak ptak i realizować Twoje sny i marzenia.

Życzę Ci, abyś znalazła SIEBIE , swojego mistrza , realizowała swoje sny i marzenia. Wiedziała czego pragniesz, jakie masz motywacje i jakie jest Twoje „dlaczego” oraz tego, byś była WOLNA JAK PTAK.

Wszystkiego, co najlepsze.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD  

Fot.: Elias

 

 

 

 

 

SIŁA W NAS

SIŁA W NAS

Każda historia jest innaSIŁA W NAS Całkiem niedawno założyłam swoją własną działalność. Jestem więc dumną właścicielką firmy. Jak to jest być szefową dla samej siebie? Jak na razie zaje…ście. I niech tak już zostanie. Nawiązując do wątku zakładania firmy chcę Ci...

czytaj dalej
OBOJĘTNE, CO MÓWIĄ

OBOJĘTNE, CO MÓWIĄ

Każda historia jest innaOBOJĘTNIE CO MÓWIĄ Usłyszałam ostatnio od przyjaciółki stwierdzenie, które ubawiło mnie do łez:” Obojętne, co o Tobie mówią, byleby tylko nazwiska nie przekręcali.”No właśnie czy mówią dobrze czy źle grunt, że mówią.To, że jesteśmy na czyiś...

czytaj dalej
DO MILIONA RAZY SZTUKA

DO MILIONA RAZY SZTUKA

Każda historia jest innaDO MILIONA RAZY SZTUKA Podobno trzecie podejście lub próba jest najbardziej prawdopodobne do osiągnięcia sukcesu. Dowodem na to może być powiedzenie „Do trzech razy sztuka.” Wyrażenie to sugeruje, że pierwsze dwie próby mogą być nieudane lub...

czytaj dalej
0
Would love your thoughts, please comment.x