Każda historia jest inna

W ZGODZIE Z INTUICJĄ

Twoja życiowa intuicja- za nią powinieneś podążać- jej się słuchać.

Intuicja- a co to takiego? Skąd się bierze?

Dlaczego słuchać jej a nie rozumu?

Dlatego właśnie, że intuicja, to nie tylko nasze przeczucia dyktowane jedynie tym, co podpowiada nam serce. Intuicja, to coś ważniejszego i o wile bardziej znaczącego. Pozwala nam ona bowiem na czerpanie z naszych doświadczeń, które są ukryte głęboko w naszej podświadomości oraz wykorzystuje naturalne instynkty, które nami na daną chwilę rządzą.

Zatem, gdy podejmujesz decyzję nie opieraj się tylko i wyłącznie na tym, co rzeczowe i obiektywne. Zaufaj. Wsłuchaj się choć przez małą chwilę w siebie. Daj czas swojemu sercu na zwolnienie tętna i złap ten moment, w którym Twoje ciało i dusza podpowiadają Ci, co masz zrobić. Jestem pewna, że nie raz byłaś w takiej sytuacji, gdy intuicja coś Ci podpowiadała. Czy jej posłuchałaś? Czy może zupełne zignorowałaś jej podszepty?

Ja na co dzień bardzo często staram się kierować tym, co podpowiada mi mój wewnętrzny głos. Jeszcze się na nim nie zawiodłam.

Zdaję sobie jednak sprawę, że żyjemy w wiecznym pędzie. Mnie również to dotyczy. Obowiązki zawodowe, domowe oraz presja, którą nakładamy sam sobie, by zachować „life balance” – spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Tak…. bardzo chętnie, ale kiedy?

Czasem intuicja podpowiada nam, że trzeba zwolnić. Zignorowanie jej podszeptów może skończyć się źle- wyczerpaniem fizycznym lub psychicznym. Chorobą, która przyjdzie do nas prędzej czy późnej ponieważ sami ją sobie stworzyliśmy.

Ja już od 19 lat jestem chora (diagnoza: Choroba Afektywna Dwubiegunowa – ChAD) i dbam o siebie jak umiem najlepiej, co nie zmienia faktu, że czasem również zaniedbuję niektóre ważne sfery mojego życia.

Zdarza się, że ten wir zdarzeń, w który wpadamy jest tak mocny i tak ogromny, że bardzo trudno jest się z niego wyrwać. Mało tego, często tkwimy  w sytuacjach- związkach, relacjach, które dawno już powinny zostać zakończone. Niby o tym wiemy, bo nasza intuicja od czasu do czasu nam o tym dość głośno przypomniana, jednak nie robimy nic, aby wyrwać się z tych toksycznych więzi.

Dlaczego tak jest?

Bo się boimy? Bo jesteśmy ofiarami? Bo tkwić w takich więzach jest łatwiej niż się z nich oswobodzić?

Z pewnością wszystko to jest prawdą. Usłyszałam jednak ostatnio pewne stwierdzenie, które dało mi do myślenia. Mówiło ono o tym, że człowiek jest obdarowany wolną wolą i dlatego nigdy nie będzie niewolnikiem, bo podświadomie dąży ku wolności.

Zatem biorąc udział w tym życiowym wyścigu- kto zarobi więcej, kto się lepiej ubierze, kto będzie miał lepsze gadżety – często zapominamy, że jesteśmy zniewoleni. Uzależniani od „mieć” a głusi na „być”.

Przywiązują nas do siebie osoby. Przywiązują również przedmioty.

Jak się z tego wyrwać?

Jak przerwać zaklęty krąg ciągłego zaopatrywania się w kolejne dobra, które dają nam przyjemność tylko na krótką chwilę lub jak zerwać więź z osobą, która bardzo źle na nas wpływa lub nawet gorzej- powoli sukcesywnie i efektywnie nas niszczy.

Kluczem do sukcesu, moim zdaniem, jest właśnie wolna wola i słuchanie swojej intuicji.

Jeżeli każe Ci ona spierdalać to bierz nogi za pas i uciekaj!!!

Wolna wola niezbędna do podjęcia decyzji o tym, czy chcesz być oswobodzonym czy nie w tym przypadku z pewnością może Ci pomóc.

Nasze życie nie jest czarno białe. Wręcz przeciwnie istnieje w nim całe multum odcienie szarości. A ja jako niepoprawna optymistka powiem, że jest ono kolorowe ja tęcza.

Podejmowanie decyzji, to niezmiernie trudna rzecz. Dotyczy ona właśnie różnych odcieni szarości. Ludzie nie są źli ani dobrzy- są różni. Nie da się określić czy zawsze chcą naszego szczęścia czy nie. Jednak jeśli „czara goryczy się przeleje” to znak, że pora spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć w drogę – drogę ku swojemu dobrobytowi. Do miejsca, w którym to Ty będziesz ważna. Tam, gdzie nie będziesz musiała żyć w szarości lecz będziesz mogła delektować się wszystkimi kolorami tęczy.

Czy już wiesz czym jest i jak możesz użyć swojej intuicji?

Czy przekonałam Cię do tego, abyś posłuchała swojego wewnętrznego głosu i odcięła się od ludzi, którzy nie są dla Ciebie przychylni?

Czy staniesz się mocniejsza i bardziej zdecydowana w wyborze miejsca, gdzie królować będą wszystkie kolory tęczy a nie paleta szarości?

Mam nadzieję, że dzięki powyższemu tekstowi coś w Twoim życiu ulegnie zmianie.

Trzymam mocno kciuki za Ciebie i Twoją intuicję.

Wszystkiego dobrego.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: Michael Bußmann

 

 

JAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACY

JAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACY

Każda historia jest innaJAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACYWitajcie, jak wiecie jestem Julka Małecka, pisarka i Praktyk Wyzdrowienia ChAD. Na moim blogu  dzielę się z Wami moją historią walki z Chorobą Afektywną Dwubiegunową, która jest jednym z typów zaburzeń...

czytaj dalej
CZEKAJĄC CZEKAM

CZEKAJĄC CZEKAM

Każda historia jest innaCZEKAJĄC CZEKAMJestem osobą niesamowicie punktualną. A może raczej niepunktualną, bo zawsze jestem na spotkaniach co najmniej dwadzieścia minut wcześniej. Kiedyś usłyszałam, że to nie jest dobre, bo ktoś może nie być gotowy w 100%. Nauczyłam...

czytaj dalej
SUPERMOCE

SUPERMOCE

Każda historia jest innaSUPERMOCEKażdy z nas ma jakieś supermoce. Jedni są megaskrupulatni, inni robią piękne grafiki, są też demony porządku, które dbają o to, aby w ich domu zawsze można było jeść z podłogi. Ja osobiście supermocy mam bardzo wiele i tak, jak jest...

czytaj dalej
0
Would love your thoughts, please comment.x