„Ludzie, którzy czekają, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nic nie zdziałają. Najlepszy czas jest teraz.”- Mark Fisher.

Teraz?

Tak właśnie teraz.

Dlatego, gdy skończysz czytać ten tekst, możesz od razu zacząć działać.

Nie jutro, nie pojutrze lecz waśnie TERAZ.

Jak zacząć?

To bardzo proste- ja te metody stosuję już od lat i działają rewelacyjnie!!!

Jeśli chcesz coś osiągnąć dzisiaj, to pomyśl o tym dzień wcześniej- przygotuj się do tego.

Możesz ułatwić sobie życie i tak, jak zwykł to robić Steve Jobs lub czyni to Marck Zuckerberk dokładnie zaplanować swój ubiór poprzedniego dnia. Steve Jobs był słynny z tego, że aby maksymalnie zmniejszać liczbę decyzji do podjęcia chodził ciągle w tych samych zestawach ubrań (oczywiście świeżych, ale ciągle tak samo skomponowanych).

Ty również możesz dzień wcześniej sprawdzić pogodę i przygotować sobie ubrania tak, aby rano uniknąć gorączkowego poszukiwania ciuchów i pożegnać się z odwiecznym stwierdzeniem, które towarzyszy Ci, gdy stajesz przed szafą, z której wylewają się tony odzieży. A brzmi ono- „Nie mam się w co ubrać!”.

Następnie- jeśli chcesz być efektywny, to koniecznie powinieneś porządnie się wysypiać. Jeśli myślisz, że siedząc długo po nocach zrobisz więcej, to niestety się mylisz.

Sen jest niezmiernie istotny – 7/8 godzin. Najważniejsza jest jego regularność- organizm nabiera nawyku i sprawia, że każdego dnia budzimy się o tej samej porze. To z kolei pomaga nam żyć zgodnie z naszym rytmem dobowym (O tym, co to jest rytm dobowy i jak bardzo jest ważny opowiadam na swoim profilu na facebook’u. Jeśli jesteś ciekawa, to zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmiku na ten temat.).

Bardzo ważne jest, aby wstać wcześnie- w ten sposób przybliżasz się do realizacji swojego celu. Masz bowiem więcej czasu dla siebie i możesz spokojnie zaplanować swój dzień. Planowanie BARDZO pomaga w ułożeniu swoich obowiązków. Nadaje również poczucie bezpieczeństwa.

Takie jest moje osobiste zdanie- wiem, bo sprawdziłam.

Jeśli wstaniesz z łózka odpowiednio wcześnie zyskasz również czas na krótkie ćwiczenia dzięki którym będziesz miała więcej energii na cały dzień i które z pewnością wprawią Cię w dobry humor- taki jest mój przepis na uśmiech od rana i skupienie przez cały poranek.

A gdy już poćwiczysz, to koniecznie zrób sobie pożywne śniadanie. Nie jedz go w pośpiechu i z telefonem w dłoni- rozkoszuj się każdym kęsem, bądź uważna i świadoma smaków, zapachów i kolorów.

Poranna kawa?

Oczywiście, że tak!!!

Niech będzie startem do wspaniałego, efektywnego dnia.

Zdaj sobie sprawę z tego, co chcesz dziś zrobić.

Co Cię przybliży do Twojego celu.

Spójrz w kalendarz i zobacz co masz zaplanowane na dzisiaj.

Konsekwentnie, po kolei realizuj swoje zadania najpierw wykonując te najważniejsze i najtrudniejsze w myśl zasady „najpierw połknij żabę”.

Już wiesz, co masz robić TERAZ?

Teraz, gdy prawie skończyłaś czytaj mój tekst zastanów się proszę w jakim momencie dnia jesteś.

Co możesz zrobić właśnie w TEJ chwili?

Od czego zacząć zmianę złych nawyków zastępując je dobrymi.

Ja ostatnio zamieniłam poobiednie drzemki na poobiednie spacery i jestem z tego bardzo dumna.

Wszystkie rady, które zawarłam powyżej osobiście stosuję i wiem z własnego doświadczenia, że są niezwykle przydatne właśnie ku temu, aby każdy dzień zaczynać od wewnętrznej motywacji.

Nie czekaj zatem, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, tylko sama te warunki stwórz.

Wiem, że potrafisz!!!

Życzę Ci powodzenia.

Trzymam mocno za Ciebie kciuki.

Napisz w komentarzu czy realizujesz już może któreś z wymienionych przez mnie powyżej kroków?

Albo czy dopiero będziesz je wprowadzać do swojego życia?

Podziel się swoimi refleksjami proszę.

Wszystkiego dobrego.

Julia Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: TaniaRose

0
Would love your thoughts, please comment.x