Jakie jest Twoje życie?

Szczęśliwe?

Satysfakcjonujące?

Trudne?

Pełne porażek?

Pozbawione sensu?

Aktualna sytuacja w jakiej się znajdujesz nie zależy od przypadku, nie jest ona związana z zrządzeniem losu. To w jakim miejscu teraz jesteś zależy tylko i wyłącznie od tego, jakich kiedyś dokonałeś wyborów.

Jak wybierać dobrze?

Wszystko zależy od Ciebie i Twojego wewnętrznego kompasu- zestawu Twoich wartości, którymi się kierujesz.

Tego czy najważniejszy w Twoim życiu jesteś Ty sam dla siebie, Twój małżonek, Twoje dzieci, Twoja rodzina i przyjaciele, inni ludzie i stosunki z nimi, kariera czy też może to, czy wszystkie swoje działania koncentrujesz wokół tego, by mieć jak najwięcej pieniędzy.

Możesz być szczęśliwy sam ze sobą, ale mogą Cię nie tolerować inni. Z powodu twojego narcystycznego podejścia do innych tracisz wiele, bo w efekcie jesteś skupiony tylko na sobie i swoim rozhukanym EGO.

Kiedy wpatrzony jesteś jedynie w męża lub żonę tracisz swoją tożsamość, swoje poczucie własnej wartości uzależniasz od tego jak widzi Cię Twój ukochany lub ukochana- swoje szczęście warunkujesz więc tym , jak postrzega cię współmałżonek.

A co w przypadku , gdy cały oddajesz się dzieciom? No cóż – dzieci kiedyś dorastają, a Ty zostajesz wtedy sam!

Kiedy s kolei najważniejsi dla Ciebie są rodzina i przyjaciele możesz zapomnieć o tym, że w życiu istotne są jeszcze praca i samorozwój. Skoncentrowany na stosunkach z innymi zapominasz o pielęgnowaniu samego siebie.

Stawiasz pracę w centrum swojego systemu wartości? Bardzo łatwo wpaść w pracoholizm, co prowadzi do poczucia pustki i bezsensu, bo zapatrzony w obowiązki związane z piastowanym przez siebie stanowiskiem zapominasz o Bożym Świcie.

Pieniądze- są bardzo ważne- oczywiście- lecz szczęścia nie dają. Pomagają realizować plany i marzenia. Lecz same w sobie, źle wykorzystane, potrafią czasem przysporzyć więcej kłopotu niż dobrego.

Co więc wybrać?

Jak żyć szczęśliwie i satysfakcjonująco?

Odpowiedź brzmi – należy znaleźć równowagę i dokonywać wyborów zgodnych z własnym moralnym kompasem.

Dla każdego z nas bowiem co innego jest najbardziej istotne.

Nie ukrywam, że ja osobiście jestem ogromną egoistką- dbam niesamowicie o własną higienę fizyczną i psychiczną, bo uważam, że tylko w ten sposób mogę tworzyć pokłady dobra i energii, które potem mogę przekazywać innym. No i właśnie, daję innym od siebie wiele, więc może jeszcze jestem jednak w jakimś stopniu altruistką?

Najważniejsze dla mnie jest to, by w życiu nie ranić innych i siebie samej.

Cenię rodzinę i bliskich i to ich dobro stawiam na drugim miejscu, zaraz po moim dobrym samopoczuciu.

Kariera jest dla mnie niezmiernie ważna i uważam, że pieniądze są środkiem do tego, by realizować swoje cele. Daleka jestem jednak od tego , by wydawać więcej niż zarabiam.

Bardzo mocno liczy się dla mnie rozwój, nauka, ciągłe wzrastanie.

Jestem odpowiedzialna za swoje decyzje i ponoszę ich konsekwencje.

Aby wiedzieć kim się chce być, jakie życie chce się wieść ,trzeba najpierw być pewnym kim się jest teraz i jakie funkcje  w związku z tą rolą się spełnia.

Ja jestem matką, żoną, pisze bloga, pracuję dla Fundacji pomagającej niepełnosprawnym, jestem też siostrą, ciocią, szwagierką, synową, przyjaciółką , sąsiadką.

Cechuje mnie dobroć, wrażliwość, umiejętność wyrażania uczuć, prawdomówność, prostolinijność, empatia, autentyczność, konsekwencja, pracowitość, oddanie i wierność.

Znając więc siebie wiesz skąd, dokąd i czym płyniesz przez życie po wzburzonych wodach. Ocean decyzji do podjęcia, morze zagadnień do rozwiązania, wyzwania, które trzeba podejmować każdego dnia.

Ale wiesz kim jesteś!

Znasz swoje cechy przewodnie.

Taka mapa charakteru pomoże Ci znaleźć odpowiednią ścieżkę w gąszczu dżungli codziennych labiryntów.

Odpowiedz sobie  na pytanie: Co jest stanowi centrum moich najważniejszych życiowych wartości? Jaki jestem? Jakie role pełnię każdego dnia? Jakie cechy przewodnie pragnę, by mną kierowały?

Jeśli znajdziesz odpowiedź na te pytania gwarantuję Ci, ze podróż zwana życiem będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsza.

Dziś życzę Ci, byś nigdy nie zgubił mapy, która skryta jest w Twoim sercu.

Wspaniałej podróży.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: stokpic

0
Would love your thoughts, please comment.x