Wiecie co uwielbiam najbardziej (oprócz butów, torebek i innych elementów garderoby)?

Spóźnione, ale szczere życzenia wszelkiej maści.

Zatem biorąc pod uwagę, że obchodziliśmy wczoraj „Dzień Kobiet” pragnę wam złożyć najszczersze życzenia: zdrowia, pieniędzy, powodzenia i spełnienia marzeń- właśnie w takiej oto kolejności- bez zdrowia nie uda wam się nic. Pieniądze pomogą wam spełnić marzenia, a powodzenie zawsze się przyda Drogie koleżanki.

To szczególne święto jak zwykle przez niektórych traktowane jest podobnie do Walentynek (które ja osobiście lubię)- niektórzy twierdzą, że kobiety trzeba szanować przez cały rok- dlatego przez cały rok nie pamiętają, aby wręczyć im chociaż jednego kwiatka, inni tylko i wyłącznie w tym jednym dniu tego kwiatka ofiarują bliskim sobie kobietom. Są też i tacy, którzy bardzo chętnie nawet zamiast jednego kwiatka zaszaleją i kupią CAŁY BUKIET (!!!) w Biedronce tudzież LIDLU- no i bardzo fajnie!

Ja się cieszę, bo sama moich chłopaków na „Dzień Chłopca” doceniam- a mam ich w domu aż trzech, a oni również doceniają mnie.

Moje przesłanie w związku z tym świętem jest proste.: ”Kobiety szanujcie i kochajcie same siebie, a kochać i szanować będą was inni.” Bądźcie dla siebie dobre i wyrozumiałe, róbcie sobie małe prezenty od czasu do czasu, nie piętnujcie siebie same, nie katujcie drakońskimi dietami i wyrzeczeniami ponad wasze siły. Doceniajcie każda piękną chwilę w codzienności.

Mam też do was prośbę- nie walczcie z innymi kobietami. Wspierajcie się jak tylko możecie nawzajem. Moim zdaniem w kobietach jest ogromna siła !!! Gdyby tak nie było, to nie one rodziły by dzieci i dokonywały wielkich rzeczy mimo tego, że mają na głowie często obowiązki, których mężczyźni na drodze do kariery są pozbawieni. Uczestnicząc w wyścigu po wysokie stanowiska (i nie tylko) podczas gdy na ich drodze staje sprasowanie, gotowanie, mycie podłogi i jeszcze wiele innych przeszkód do przeskoczenia. I dają sobie radę w tym biegu z przeszkodami wyśmienicie.

Dlatego właśnie w tej całej niezmiernie trudnej drodze do sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym tak bardzo istotne jest wzajemne wsparcie kobiet przez kobiety. Nie ważne czy idziesz z koleżanką razem na spacer wózek wózek z waszymi malutkimi dziećmi i wzajemnie wymieniacie się poradami na temat macierzyństwa. Nie istotne czy jesteś u szczytu kariery i potrzebujesz rady drugiej kobiety w kwestii Twoich obowiązków. Możesz również chcieć się po prostu wygadać, a wtedy druga kobieta zrozumie cię jak nikt inny.

Relacje budowane na zaufaniu, wzajemnym zrozumieniu i akceptacji są bezcenne.

Ja w swoim życiu miałam to szczęście, że na mojej drodze pojawiło się niezmiernie dużo mądrych, ciepłych i odważnych kobiet.

Pierwszą z nich była moja mama. Doskonale zdaję sobie sprawę, że Ci, którzy czytają moje teksty wiedzą bardzo dobrze jaka jest moja historia. Jednak może są tu też tacy, którzy czytają moje wpisy po raz pierwszy dlatego króciutko przypomnę- moja wspaniała, nieustraszona i bardzo kochająca mnie i moje siostry mama odeszła z tego świata w wieku 45 lat zostawiając na świeci mnie (lat 13), moją młodszą siostrę (lat 9) i starszą (lat 19) oraz męża, który nie była w stanie się nami zając, bo bardziej od nas po prostu kochał wódę. Dlatego mną i moją młodszą siostrą zaopiekowała się wtedy nasza starsza siostra.

Moja mama była pierwszą kobietą, która stała się dla mnie ogromnym przykładem kobiecości i był to przykład kryształowy- swoją dobrocią, wyrozumiałością i czułością otaczała nie tylko swoją najbliższą rodzinę, ale też liczne grono przyjaciół, które tabunami odwiedzało nasz dom.

Kochałam ją za szczerość, za to, że nie bała się bronić swojego stanowiska, że była prostolinijna i niesamowicie pracowita- „Kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boi”- to mogła być jej dewiza. Od dyrektora hotelu, przez intendentkę w szkole do opiekunki osoby starszej- potrafiła wszystko załatwić i znaleźć się w każdej sytuacji. Z pewnością była dla mnie wzorem, który naśladują po dziś dzień.

Potem przez moje życie przewijało się bardzo dużo znaczących dla mnie kobiet. Kobiet , które mocno mnie wspierały- były to moje siostry, przyjaciółki, a nawet sąsiadki.

To wsparcie było bardzo istotne biorąc pod uwagę fakt, iż w wieku 21 „zaliczyłam” swój pierwszy epizod maniakalny i naprawdę po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego potrzebowałam przyjaznego środowiska.

W moim życiu pojawiła się jeszcze jedna niezmiernie ważna kobieta- była to moja adoptowana matka. Co to znaczy adoptowana matka? Można adoptować syna lub córkę , ale matkę? Już śpieszę z wyjaśnieniem. Poznałam w Warszawie mamę mojej przyjaciółki, która zorientowała się, że bardzo potrzebuję ochrony, wsparcia i po prostu miłości- i ona mi to wszystko dała. Pozwoliła bym do niej mogła zwraca się mamo i o niej tak mówić i faktycznie była dla mnie mamą przez długi czas za co jestem jej dzisiaj bardzo wdzięczna. Dodam tylko, że byłam wtedy już dorosła, ale bardzo potrzebowałam matczynej miłości- i ją dostałam. Ta osoba była nawet przy mnie podczas porodu mojego pierwszego syna, a jej mieszkanie nadal kojarzy mi się z moim PRAWDZIWYM domem.

Jak więc widzicie kobiet bardzo istotnych w moim życiu było niezwykle dużo.

Odegrały one dla mnie niesamowicie ważna rolę poprzez to, że dały mi ciepło, dobrą radę, a nawet miłość.

Ja skorzystałam z siły, która tkwi w zjednoczeniu kobiet.

A Ty? Czy potrafisz wykorzystać fakt, iż inne kobiety mogą razem z Toba zdziałać BARDZO wiele?

Masz przyjaciółki i doceniasz siostry?

Napisz proszę w komentarzu jak to wygląda z Twojej perspektywy.  

Dzięki.

Życzę Ci pięknego dnia.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: FelixMittermeier

0
Would love your thoughts, please comment.x