Każda historia jest inna

SŁABOŚĆ CZY SUKCES?

A szklanka jest zawsze do połowy pełna czy do połowy pusta?

Od tego właśnie trzeba zacząć rozmyślania- od naszego podejścia do życia i tego, co nas w nim spotyka.

Diagnoza ChAD- okrutny, bolesny moment w  życiu każdej osoby, która usłyszała takie słowa. Ciężka chwila nie tylko dla niej lecz również dla całego środowiska, które ją otacza.

Ile razy sknociłeś wszystko?

Ile razy było tak pięknie- czułeś, że jesteś na szczycie po to, by chwilę potem spaść na samo dno -dno dna lub jeszcze niżej?

Fajnie jest być w manii, trochę gorzej w depresji. Wszystko jednak jest ludzkie i moim zdaniem trzeba to przeżyć, zrozumieć i zaakceptować. Wstyd, wyrzygiwanie sobie tego, co się robiło w epizodach maniakalnych nie ma sensu. Trzeba po prostu przejść nad tym do porządku dziennego.

Nabroiłeś? Dobra!!! Co się stało, to się już nie odstanie- powodowała Tobą choroba – to nie Ty świadomie zaciągnąłeś kredyt, uprawiałeś sex z przygodnymi partnerami czy przehulałeś wszystkie pieniądze.

Głupio Ci?

No pewnie, że tak no bo komu by nie było głupio, że takie akcje odpierdalał?

A może leżysz teraz na wpółprzytomny, nie masz siły na nic. Nie możesz myśleć, nie możesz rozmawiać, nie możesz nic. Totalna beznadzieja ogarnia całe Twoje jestestwo.

Trudno i tak się zdarza. Ale wiedz, że to minie.

I tutaj właśnie decyzja należy do Ciebie.

Słabość czy sukces?

Co zrobisz dalej ze swoim życiem jak już wyjdziesz z tego mrocznego stanu zwanego depresją.

Troszkę pozażywasz tableteczki, poczujesz się lepiej i znowu hulaj dusz piekła nie ma wracamy do szaleństwa sprzed depresji?

A może czas już słabość przekuć w sukces?

Czas sprawić, że to Ty będziesz dowodzić swoim życiem- Ty będziesz decydował jak się czujesz i jak się zachowujesz?

Twoja słabość – ChAD – może stać się Twoim sukcesem.

Jak?

Zaakceptuj diagnozę!!!

Jak?

Przyznaj sam przed sobą, że jednak nie jesteś Bogiem. Zgódź się z tym, że fenomenalne stany, jakie zaliczasz w życiu, to tylko okruchy chwil tworzące Twoje życie. Po tych mementach nieodwracalnie wszystko zamienia się w popiół, bo spadek samopoczucia jest konsekwencją przebywania na ChAD’owym haju.

I co dalej skoro nie jesteś Bogiem?

To kim właściwie jesteś?

A może normalnym człowiekiem?

Nie, to niemożliwe. Ty i Twoje pomysły? Ty i Twoja wrażliwość? Ty genialny i wspaniały?

Zaczekaj!!! Nikt Ci tego nie odbiera. Taki sam możesz być bez trampoliny swoich epizodów.

Jak?

Zacznij bacznie się obserwować- wyczuwać swoje stany. Zacznij zwracać uwagę na to, co sprawia, że „się nakręcasz”, a co powoduje, że „ciągnie Cię w dół”. Łap te momenty- przyglądaj się im i reaguj. Nie licz tylko na farmakoterapię. Jednak przede wszystkim oczywiście bierz leki- tu zaczyna się prawdziwe zwycięstwo.

Skąd wiem?

Bo codziennie odnoszę sukces!!!

Ale to nie jest wcale ani ewidentne, ani proste.

To 19 lat- 12 lat pomyłek, szukania, zaprzeczania i uczenia się siebie.

Jednak od 7 lat „mam spokój”- każdy dzień jednak to nowa szansa- nowe wyzwanie, nowa próba dla mnie. To ciężka praca nad sobą, swoim myśleniem i swoim odbiorem rzeczywistości.

Ty też możesz przekuć swoją słabość w sukces.

Jeśli akurat jesteś bliskim osoby chorej, to podziel się z nią tym, co dał Ci ten tekst proszę.

Wszyscy mamy wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu. Nie jesteśmy biernymi obserwatorami- sami sprawiamy, że albo opróżniamy szklanki do połowy, albo je do połowy napełniamy.

Życzę Wam Moi Drodzy do połowy pełnych szklanek i słabości przekutych w sukces.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: thommas68 

 

JAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACY

JAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACY

Każda historia jest innaJAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACYWitajcie, jak wiecie jestem Julka Małecka, pisarka i Praktyk Wyzdrowienia ChAD. Na moim blogu  dzielę się z Wami moją historią walki z Chorobą Afektywną Dwubiegunową, która jest jednym z typów zaburzeń...

czytaj dalej
CZEKAJĄC CZEKAM

CZEKAJĄC CZEKAM

Każda historia jest innaCZEKAJĄC CZEKAMJestem osobą niesamowicie punktualną. A może raczej niepunktualną, bo zawsze jestem na spotkaniach co najmniej dwadzieścia minut wcześniej. Kiedyś usłyszałam, że to nie jest dobre, bo ktoś może nie być gotowy w 100%. Nauczyłam...

czytaj dalej
SUPERMOCE

SUPERMOCE

Każda historia jest innaSUPERMOCEKażdy z nas ma jakieś supermoce. Jedni są megaskrupulatni, inni robią piękne grafiki, są też demony porządku, które dbają o to, aby w ich domu zawsze można było jeść z podłogi. Ja osobiście supermocy mam bardzo wiele i tak, jak jest...

czytaj dalej
2
0
Would love your thoughts, please comment.x