Rozmowy wspierające w ChAD

Jako Praktyk Wyzdrowienia ChAD (a także Doradca do spraw zdrowienia) całe swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystuję, by pomóc właśnie Tobie. Nie ważne czy jesteś zdiagnozowana czy też jesteś bliską osobą chorej. Moim zadaniem jest sprawić, byś przestał się bać, zrozumiał diagnozę i spojrzał w przyszłość z optymizmem. Rozmowy wspierające, które proponuję osobom zwracającym się do mnie o pomoc mają na celu przede wszystkim rozwiać mity, obalić stereotypy i odczarować pogląd o tym, że szpital psychiatryczny to „dom wariatów”, a osoba zdiagnozowana to „czubek”, „psychol” czy „wariat”. Nie ma czegoś takiego jak „żółte papiery”!!! No chyba, że sam je sobie narysujesz. Wszystkie uprzedzenia i stereotypy są w naszych głowach. Ja sprawiam, że one znikają. Pomagam chorym i ich bliskim zrozumieć, zaakceptować i przestać się bać. Czym jest rozmowa wspierająca? Czy to, jak definicja wskazuje, tylko komunikacja werbalna, dialog? Zdecydowanie nie!!! Decydując się na taką formę pomocy z mojej strony zyskujesz 100% mojej uwagi i czasu, który mogę Ci ofiarować. Sytuacja, gdy jesteś na rozdrożu, a ja towarzyszę Ci we wspólnym znalezieniu rozwiązania, w którą stronę pójść, jest wsparta moim bogatym doświadczeniem i rozległą wiedzą. Pomogę Ci w działaniu. Możesz być pewna, że zostaniesz wysłuchana. Wspólnie z Tobą staram się zrozumieć problem, a potem w sposób elastyczny i twórczy spróbujemy znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Możesz uzyskać ode mnie:

 

 

  • Informacji
  • Pomocy w sprawach codziennych (jeśli jest to możliwe pod względem geograficznym)
  • Mogę wesprzeć Cię emocjonalnie
  • Mogę wesprzeć Cię duchowo
  • Mogę cię motywować
  • Przyjmę Cię taką jaka jesteś bez osądzania i namowy do zmieniania tego, czego zmienić nie możesz lub po prostu nie chcesz

 

 

kontakt

To właśnie z ROZMOWY dowiem się, jakiej pomocy potrzebujesz. To Ty mi o tym powiesz. Nie jestem psychiatrą, który tylko na Ciebie spojrzy i zapisze odpowiednie leki- nie ja słucham i słyszę. Jeśli natomiast jesteś bliski osobie zdiagnozowanej, to również możesz liczyć na moje wsparcie. Dowiesz się ode mnie informacji przydatnych w różnych kwestiach związanych z codziennym funkcjonowaniem z osobą chorą na ChAD – np.finanse, sex, zmienność nastrojów itp. Dzięki mojej pomocy łatwiej Ci będzie zrozumieć dlaczego wasz związek jest niestabilny i co zrobić, aby zapanowała w nim taka sama równowaga, jak w życiu osoby chorej, gdy już wreszcie zaakceptuje diagnozę i zacznie żyć w harmonii. Podczas godzinnych, płatnych rozmów wpierających ofiaruję Ci swój czas, zaangażowanie i wiedzę. Skupiam się tylko na Tobie, twoich problemach, radościach, zagadnieniach, które Cię nurtują i kwestiach pilnych, ale również takich, o których po prostu nie masz z kim lub najzwyczajniej wstydzisz się porozmawiać z kim innym.