Dziś przede mną nie lada zadanie.

Kilka dni temu zostałam poproszona o pomoc przy promocji książki napisanej przez kobietę zdiagnozowaną na tę samą przypadłość, którą mam ja – ChAD (Choroba Afektywna Dwubiegunowa).

Oczywiście bez namysłu zgodziłam się pomóc pod jednym tylko warunkiem, który jest oczywisty- musiałam tę książkę najpierw przeczytać.

I wiecie co się okazało?

Lektura jest niesamowita.

Nie trzeba jej wcale wielce reklamować, bo sama się broni.

„Piętna” Urszuli Król opowiadają o życiu młodej kobiety, która jak każdy, kto ma stwierdzoną chorobę dwubiegunową, wygląda jak jazda bez trzymanki na role kosterze –   górka, dołek, górka, dołek i tak bez końca.

Przeplatające się bezustannie epizody depresji i manii wypełniają życie osób chorych na ChAD, a Pani Urszula potrafiła niezwykle trafnie ująć to, co przeżywa chory w tego typu stanach.

Dla mnie jednak, jako dla kogoś, kto dobrze zna te epizody, szczerze mówiąc nie to w tej książce było najważniejsze. Choć zdaję sobie absolutnie sprawę, że takie opisy są szalenie przydatne osobom bliskim chorym, które dzięki nim mogą pojąć, co dzieję się nie tylko w głowie, ale też w ciele osoby targanej zmiennymi nastrojami.

Ja czułam największe poruszenie i zarazem największe zaciekawienie czytając początek książki, który stanowi genezę problemu.

Jestem bowiem zdania, że traumy z dzieciństwa mają OGROMNY wpływ na uaktywnienie wszelkich przypadłości (nie tylko psychicznych, ale też fizycznych- psychosomatycznych), które pojawiają się w życiu dorosłym.

W tej książce dramatycznych zdarzeń z okresu młodości nie brakuje, co sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem.

Sam język i forma także należą do bardzo dobrze skonstruowanej całości. 

Powiem, a raczej napiszę Wam szczerze, że czuję wielką radość i dumę z tego, że Pani Urszula zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc, bo jeśli mogę dołożyć choćby maleńki wkład w to, by ta książka zyskała większą popularność, to z chęcią to uczynię.

Krótko- z całego serca polecam książkę „Piętna” autorstwa Pani Urszuli Król.

Wsparcia dla wydania książki możecie udzielać https://wspieram.to/powiescpietna.

Nadwyżka środków ze wsparcia zostanie przekazana na rzecz Fundacji eFkropka (wspierającej osoby chore psychicznie).

Dobrego dnia.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

2
0
Would love your thoughts, please comment.x