Każda historia jest inna

OBOJĘTNIE CO MÓWIĄ

Usłyszałam ostatnio od przyjaciółki stwierdzenie, które ubawiło mnie do łez:” Obojętne, co o Tobie mówią, byleby tylko nazwiska nie przekręcali.”

No właśnie czy mówią dobrze czy źle grunt, że mówią.

To, że jesteśmy na czyiś językach nie powinno nas wprawiać ani w samo zachwyt ani w zbytnią ponurość, bo nawet jeśli mówią o nas źle to co z tego?

Jeśli obrałaś konkretny kierunek. Jeśli jesteś pewna tego, co robisz, to nie musisz się tego wstydzić. Będąc spójna z samą sobą i nie robiąc nikomu krzywdy swoimi działaniami nie narażasz się na kpinę, lecz na szacunek innych.

Wielokrotnie znajdowałam się w sytuacji, w której niekoniecznie moje poglądy były popularne i spotykały się ze społeczną aprobatą, lecz gdybym odważnie nie broniła swojego zdania i schowała głowę w piasek tylko i ze względu na krytykę kilku małych ludzi, to z pewnością nie osiągnęłabym sukcesu, którego jestem autorką dzisiaj.

Bo przecież spokojnie mogę stwierdzić, że odniosłam swój życiowy triumf.

Każdy z nas pragnie odnieść taki właśnie sukces w życiu. To naturalne pragnienie, które motywuje nas do działania i dążenia do osiągnięcia naszych celów. Ale co tak naprawdę oznacza “odnieść życiowy sukces”? Czy to tylko zdobycie bogactwa i sławy, czy może coś więcej?

A co składa się na mój życiowy sukces?

Chociażby ten tekst tworzący cały blog, który z wielkim wysiłkiem prowadzę już od czterech lat. Moje dwa e-booki, to, że skończyłam tyle studiów, mam różne certyfikaty itd… to jest ważne. Jednak najbardziej istotny jest dla mnie fakt, iż tworzę rodzinę- trzyosobową wraz z moim synami, którzy wydają się być bardzo szczęśliwi. Czy są tacy na prawdę? O to musiałabyś już zapytać ich osobiście. Ale myślę, że uśmiech na ich twarzy świadczyć może, że tak faktycznie jest.

To jest moje życiowe zwycięstwo. Dom, w którym nikt już nie chodzi na palcach. Miejsce, gdzie jeden domownik słucha uważnie tego, co mówi drugi. To oaza, w której razem siadamy do przygotowanego przeze mnie lub przez mojego starszego syna posiłku i żartujemy razem śmiejąc się do łez lub rozmawiając na tematy bardziej poważne. Istotne jest to, że jesteśmy dla siebie.

Tak, z pewnością to właśnie sprawia, że jestem z siebie dumna. Z siebie i z moich dzieci i nic innego mi do szczęścia nie potrzeba.

Pieniądze? Tak są ogromnie ważne. Ale je można zarobić- łatwiej lub trudniej. Szybciej lub wolniej. „Jesteś jak drut kolczasty, gdzie się nie obrócisz, tam się zaczepisz.” – mówi o mnie inny znajomy. I ja w to głęboko wierzę, no i się obracam. Ale nie jak bączek, który w szale kręci się i kręci tylko ze spokojem staram się z rozmysłem dobierać sobie odpowiednie możliwości współpracy i rozwoju.

Jak więc widać powyżej sukces życiowy dla mnie to znacznie więcej niż tylko posiadanie dużego konta bankowego czy sławy. Zdaję sobie absolutnie sprawę, że to subiektywne pojęcie, które różni się dla każdej osoby. Dla jednej jednego, tak, jak dla mnie, sukces może oznaczać spełnienie w rodzinie i utrzymanie harmonijnego życia osobistego, podczas gdy dla innej może to być osiągnięcie znaczących celów zawodowych lub wkład w społeczność.

Uważam również, że jednym z kluczowych elementów osiągnięcia triumfu w życiu, jest samo-określenie i zrozumienie własnych celów i wartości. Jeśli nie wiesz, czego naprawdę pragniesz w życiu, trudno będzie osiągnąć poczucie spełnienia. Zastanów się, co jest dla ciebie ważne – czy to tworzenie silnych relacji, rozwijanie swojego talentu czy przyczynianie się do czegoś większego niż ty sam.

Kolejnym kluczem do odniesienia sukcesu jest określenie konkretnych celów i opracowanie planu działania. Bez jasno sprecyzowanych celów, trudno będzie Ci podjąć jakiekolwiek kroki, aby dokonać czegokolwiek w przyszłości. Ja osobiście zawsze wyobrażam sobie to, co bardzo pragnę zrealizować. Potem spisuję swoje cele na papierze i określam, jakie działania będą konieczne, aby je zrealizować. Ważne jest, by pamiętać, że wyznaczone cele powinny być realistyczne i mierzalne, co ułatwi monitorowanie postępów.

Pamiętaj także, że sukces życiowy czasem przychodzi w pocie czoła. W drodze do osiągnięcia tego, o czym śnisz możesz napotkać wiele przeszkód i trudności.  Ważne jest, abyś nie poddawała się na pierwszym etapie. Bądź gotowa na porażki i błędy, ponieważ są one częścią procesu rozwoju. Ważne jest, abyś czerpała naukę z niepowodzeń i używał ich jako motywacji do kontynuowania dążenia do sukcesu.

Ja staram się tak właśnie robić. Czyli, jak wszyscy wszem i wobec głoszą- uczyć się na błędach!!!

Ale wiadomo, że ta nauka przychodzi ciężko.

Trzeba też ciągle pracować nad sobą i ciągle rozwijać: swoje umiejętności i zdobywać wiedzę oraz poszerzać horyzonty.

Gdybym nie była tego pewna nie skończyłabym czterech kierunków studiów i nie ukończyłabym kursów, z których uzyskanych certyfikatów już nawet nie liczę.

A Ty?

Co dla Ciebie jest Twoim życiowym sukcesem?

Czy możesz powiedzieć, że już go odniosłaś?

Pochwal się proszę, jak do niego doszłaś i jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze w drodze do triumfu.  

Dobrej niedzieli.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: Dirk Schulz

 

 

 

 

SZUKAJĄC NATCHNIENIA

SZUKAJĄC NATCHNIENIA

Każda historia jest innaSZUKAJĄC NATCHNIENIA Po czterech latach prowadzenia bloga zdarza się (nie często, ale jednak), że gdy zasiadam nad czystą kartką papieru lub przed ekranem monitora, mój mózg ogarnia pustka. Ogromna pustka.Co wtedy?Wtedy warto poważnie...

czytaj dalej
SIŁA W NAS

SIŁA W NAS

Każda historia jest innaSIŁA W NAS Całkiem niedawno założyłam swoją własną działalność. Jestem więc dumną właścicielką firmy. Jak to jest być szefową dla samej siebie? Jak na razie zaje…ście. I niech tak już zostanie. Nawiązując do wątku zakładania firmy chcę Ci...

czytaj dalej
DO MILIONA RAZY SZTUKA

DO MILIONA RAZY SZTUKA

Każda historia jest innaDO MILIONA RAZY SZTUKA Podobno trzecie podejście lub próba jest najbardziej prawdopodobne do osiągnięcia sukcesu. Dowodem na to może być powiedzenie „Do trzech razy sztuka.” Wyrażenie to sugeruje, że pierwsze dwie próby mogą być nieudane lub...

czytaj dalej
0
Would love your thoughts, please comment.x