O mnie

Pomagam kobietom takim jak JA

Julia Małecka logo chad

BLOG

Wsparcie
Wartości

O mnie

Nazywam się Julia Małecka. Jestem Praktykiem Wyzdrowienia ChAD. Przede wszystkim jednak jestem mamą, żona, osobą, która w oparciu o wieloletnie doświadczenia wie w jaki sposób pomagać i wspierać. Cztery lata temu podjęłam świadomą decyzję o tym, że chcę pomagać kobietom zdiagnozowanym na Schorzenie Afektywna Dwubiegunowe. Takim jak ja. Moje doświadczenie i wiedza to wspierające ramię dla tych, którzy potrzebują pomocy niezależnie od tego, czy są mi bliscy, czy dopiero się poznamy. Pomagam zrozumieć czym jest diagnoza, dlaczego ja, a przede wszystkim w jaki sposób zmierzyć się z objawami w codziennym życiu. Jestem z Wami na początku tej drogi, abyście mogły wziąć mnie za rękę i poczuć się bardziej pewnie ze świadomością, że nie jesteście w tym same. Rodzące się uczucia, takie jak strach, niedowierzanie, szok mogą przytłoczyć powodując stagnację, brak pogodzenia się i marazm. To bardzo trudny moment w życiu. Jestem tu po to, aby pokazać Ci, że nie musi taki być, ponieważ jestem tego przykładem. Często zwracają się do mnie także rodziny kobiet, które rozpoczęły hospitalizację w szpitalach psychiatrycznych ze względu na epizod maniakalny lub mieszany. Nie wiedzą, czym jest ta choroba, z czego wynika i jak może się objawiać. To przeraża i przytłacza. Jestem tu po to, aby Ci pomóc, wyjaśnić i oswoić się z rzeczywistością.

rozmowy

Jestem praktykiem

Z 19-letnim doświadczeniem. Mam zdiagnozowany ChAD i doświadczyłam praktycznie każdego obszaru związanego z tą chorobą, dlatego o ChAD u kobiet wiem bardzo wiele. Potrafię pomóc sobie i ogromnie wierzę w to, że Tobie również. Dzielę się swoją wiedzą, czasem i dobrą energią, by pokazać, że diagnoza to nie wyrok. To początek nowego, wartościowego życia. Bardzo ważna jest świadomość, że ChAD to choroba i nie można jej lekceważyć. Jest trudna, niezrozumiała, niestabilna, nieakceptowalna i nie leczona może być bardzo niebezpieczna. Dlatego przede wszystkim, bazując na własnym doświadczeniu moją misją jest pokazanie w jaki sposób można dojść do remisji i że życie w równowadze jest możliwe.

kontakt

Wyciągam rękę do kobiet

Bo sama jestem kobietą i wiem, co przeżywacie. Chciałabym być dla Was wsparciem i w praktyce pokazywać Wam, w jak komfortowy sposób korzystać z życia. Nie dlatego że. Pomimo. Dodatkowo zdaję sobie doskonale sprawę, jak bardzo istotne w procesie zdrowienia jest najbliższe środowisko i dlatego też wspieram osoby najbliższe zdiagnozowanym. Prowadzę rozmowy wspierające, bo ludzie, którzy doświadczają kryzysu psychicznego potrzebują wiedzieć, że nie są w tym sami mając oparcie w natychmiastowej, konkretnej poradzie. Od momentu, kiedy rozpoczęłam swoje działania jako Praktyk Wyzdrowienia ChAD pomagam osobom takim jak ja na różnych etapach mierzenia się z diagnozą. Wspólnie znajdujemy rozwiązania, szukamy odpowiednich specjalistów pozostając w kontakcie w pilnych dla nich kwestiach. Bardzo wartościowe jest dla mnie to, że mogę być przewodnikiem dla kobiet, które dzięki mojej asyście efektywnie wprowadzą do swojego życia balans, ponieważ ja osiągnęłam równowagę dopiero po 12 latach od diagnozy i 5 szpitalach psychiatrycznych. Jestem autentyczna, pełna radości życia i empatii, a przede wszystkim jestem sobą i takie wartości wnoszę do swojego bloga i do życia osób które się ze mną kontaktują. Nie jestem psychologiem ani coachem – jestem Praktykiem i to jest mój największy atut. Zanim stałam się Praktykiem Wyzdrowienia ChAD przeszłam daleką drogę zdobywając bogate wykształcenie i różnorodne doświadczenie zawodowe.

Bazując na moim

Wieloletnim doświadczeniu w procesach ChAD od momentu diagnozy do chwili obecnej stałam się Praktykiem Wyzdrowienia Poniżej przytaczam fragment wypowiedzi bardzo cenionego polskiego psychiatry Pana Łukasza Święcickiego: „Wydaje się, że osoba zdrowa psychicznie to osoba prawidłowo funkcjonująca w większości istotnych zakresów życiowych oraz posiadająca zdolność elastycznego przystosowania się do wielu niekorzystnych wydarzeń życiowych.” W tym momencie życia jestem osobą prawidłowo funkcjonująca w większości istotnych zakresów życiowych oraz posiadająca zdolność elastycznego przystosowania się do wielu niekorzystnych wydarzeń życiowych będąca w remisji od 7 lat na tyle świadoma, że potrafię „wyczuwać” nadchodzące dołki i górki, ale przyjmująca cały czas leki i prawdopodobnie będę je przyjmować do końca życia. Jestem osobą zdrową i tak siebie postrzegam. Według słów Pana doktora: „Na pewno aktualnie zdrową z potencjałem zachorowania. Chyba o każdym „zdrowym” też tak można powiedzieć…” Zatem skoro ja jestem zdrowa- zdrowa również możesz być Ty. A to jest najpiękniejsza wartość w życiu której możesz doświadczyć. I mogę Ci w tym pomóc.

Julia Małecka logo chad