Każda historia jest inna

JAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACY

Witajcie, jak wiecie jestem Julka Małecka, pisarka i Praktyk Wyzdrowienia ChAD. Na moim blogu  dzielę się z Wami moją historią walki z Chorobą Afektywną Dwubiegunową, która jest jednym z typów zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. To schorzenie psychiczne, które charakteryzuje się naprzemiennymi stanami depresji i manii lub hipomanii. Nie jest to łatwa choroba, ale można nie tylko nauczyć się z nią żyć, ale i również cieszyć się z tego, co nas otacza. Dzisiaj chciałabym poruszyć temat pracy, który często pojawia się na forach internetowych dla osób z ChAD i ich bliskich.

Czy z ChAD można normalnie pracować?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które otrzymały diagnozę ChAD lub podejrzewają, że mogą mieć to schorzenie. Moja odpowiedź brzmi: nie, nie można normalnie pracować. Można za to pracować wyjątkowo! Dlaczego? Ponieważ osoby z ChAD mają w sobie ogromny potencjał, który wynika z ich nieprzeciętnego intelektu, kreatywności, wrażliwości i pasji. Te cechy sprawiają, że są one bardzo zdolnymi i wartościowymi pracownikami. Przykładem tego jest wiele znanych i cenionych osób z ChAD, takich jak pisarze, artyści, naukowcy czy politycy. A także ja sama i wiele kobiet, które znam i które żyją z Chorobą Afektywną Dwubiegunową.

Moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe pozwalają mi na zajmowanie się różnymi dziedzinami i wykonywanie wielu zadań. Jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję. Jeśli masz zdrowe ciało i umysł, to możesz nauczyć się i zrobić wszystko, co zaplanujesz. Ważne jest tylko, czy tego chcesz.

Jak pokonać lęk i ograniczenia?

Wiadomo, że nie zawsze jest łatwo wyjść ze swojej strefy komfortu i robić coś, czego nie lubimy, czego się boimy, czego nie umiemy lub czego uważamy, że nie potrafimy. Ja też miałam takie momenty, kiedy czułam się niepewnie i zniechęcona. Na przykład, gdy musiałam wykonywać “zimne telefony” do potencjalnych klientów. Nienawidziłam tego, bałam się, myślałam, że nie umiem. Ale po kilkudziesięciu takich rozmowach odkryłam, że jestem w tym dobra. Wystarczyło tylko odpowiednio się przygotować i dać sobie szansę.

A Ty? Czy boisz się? Czy myślisz, że sobie nie poradzisz? A może uważasz, że nie jesteś wart tej pracy, tych pieniędzy? Bo tak Cię nauczono w domu, że nie zasługujesz na to, żeby być bogatym i szczęśliwym człowiekiem. Nie daj się temu. Nie wierz w to. Nie pozwól, żeby to Cię ograniczało.

Nie mówię, żebyś żył w iluzji, że wszystko jest wspaniale, gdy Twoja sytuacja jest trudna. Ale wiem, że nikt inny nie zmieni Twojego życia za Ciebie. Mimo przeciwności losu, to tylko Ty możesz sobie z nimi poradzić lub nie. Cała odpowiedzialność leży w Twoich rękach. Możesz się smucić, złościć i wątpić – i to jest normalne. Ale tylko przez pewien czas. Potem warto wziąć się w garść i zrobić to, co do Ciebie należy.

Jak działać i nie poddawać się?

Jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję. Nie poddaję się łatwo. Nie rezygnuję z marzeń. Nie zatrzymuję się na przeszkodach. Próbuję, testuję, eksperymentuję, szukam rozwiązań. Pukam do każdych drzwi. Jak mnie nie wpuszczają, to wchodzę oknem. Tam, gdzie diabeł nie może, tam mnie pośle?

Czy masz w sobie tyle siły? Czy masz w sobie tyle determinacji? Oczywiście, że przychodzą chwile zwątpienia, ale to tylko chwile. Nie daj się im. Nie poddawaj się. Nie rezygnuj. To działanie daje Ci wewnętrzny spokój i poczucie, że masz wpływ na swoje życie.

Upadłeś? Powstań! Ile razy? Tyle, ile będzie trzeba! Każdy z nas coś ma. ChAD? Schizofrenia? Jeszcze inne problemy? No cóż, nic z tym nie zrobisz. Jedyne, co możesz, to się pogodzić, zaakceptować diagnozę, brać regularnie leki i żyć. Żyć pełnią, korzystać, robić to, co umiesz najlepiej. Starać się codziennie być coraz lepszym człowiekiem. Dla siebie i dla innych.

Na moim blogu opowiadam o mojej walce z Chorobą Afektywną Dwubiegunową i o tym, jak żyć z nią pełnią życia. Wiem, że nie jest to łatwe, ale wiem też, że jest to możliwe. Dlatego napisałam e-book “Ja się nie chowam jestem ChaDowa”, w którym dzielę się z Tobą moją historią i moją drogą do uzdrowienia. Znajdziesz w nim wiele rad i wskazówek, jak radzić sobie z ChAD i jak pomagać osobom z ChAD. Pokazuję też, że ChAD to nie wyrok, a szansa na lepsze życie. Może on Ci dać siłę i motywację do zmiany swojej sytuacji.

E-book jest dostępny do pobrania za darmo na mojej stronie. Wystarczy, że podasz swój adres e-mail, a otrzymasz link do pliku.

Nie zwlekaj, pobierz go już dziś i zacznij swoją podróż do zdrowia i szczęścia.

Ale to nie wszystko. Jeśli chcesz porozmawiać ze mną osobiście i uzyskać dodatkowe wsparcie, zapraszam Cię na moje rozmowy wspierające. To indywidualne sesje online lub telefoniczne, na których możemy porozmawiać o Twoich problemach, emocjach, planach i celach. Pomogę Ci znaleźć Twoje mocne strony, pokonać lęki i ograniczenia, zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości. Razem stworzymy plan działania, który pomoże Ci osiągnąć to, co chcesz. Rozmowy wspierające są płatne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o moim e-booku lub o moich rozmowach wspierających, zapraszam Cię na moją stronę lub na mój profil na Facebooku. Tam znajdziesz więcej informacji i kontakt ze mną. Nie czekaj, skorzystaj z mojej oferty i zacznij żyć z ChAD i nie bać się pracy. Nie chowaj się, bądź ChaDowa!

A na koniec powiem Ci, że JESTEŚ PIĘKNA/ PIĘKNY TAKI, JAKI JESTEŚ!!! I poradzisz sobie ze wszystkim – prędzej czy później.

Dobrego dnia – z wiarą w siebie i swoje możliwości.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: Julia Małecka

CZEKAJĄC CZEKAM

CZEKAJĄC CZEKAM

Każda historia jest innaCZEKAJĄC CZEKAMJestem osobą niesamowicie punktualną. A może raczej niepunktualną, bo zawsze jestem na spotkaniach co najmniej dwadzieścia minut wcześniej. Kiedyś usłyszałam, że to nie jest dobre, bo ktoś może nie być gotowy w 100%. Nauczyłam...

czytaj dalej
SUPERMOCE

SUPERMOCE

Każda historia jest innaSUPERMOCEKażdy z nas ma jakieś supermoce. Jedni są megaskrupulatni, inni robią piękne grafiki, są też demony porządku, które dbają o to, aby w ich domu zawsze można było jeść z podłogi. Ja osobiście supermocy mam bardzo wiele i tak, jak jest...

czytaj dalej
DZIEŃ ZA DNIEM

DZIEŃ ZA DNIEM

Każda historia jest innaDZIEŃ ZA DNIEMTen tekst chciałabym zadedykować wszystkim „samodzielnym” mamom, które każdego dnia budzą się z nadzieją- nadzieją na to, że może DZIŚ będzie lepiej.Samodzielne mamy….A może nie „samodzielne” lecz po prostu DZIELNE? A może nie...

czytaj dalej
0
Would love your thoughts, please comment.x