Cyklotymia?

Lekooporność?

Nie wiesz jaką DOKŁADNIE masz diagnozę? Nerwica lękowa, depresja czy zaburzenia osobowości?

Nie potrzebujesz tego wiedzieć jak się okazuje z rozmowy, którą odbyłam ostatnio z moim psychiatrą.

On leczy każdy przypadek indywidualnie- nie ważne, jaką łatkę Ci przylepią- dla niego jesteś Julką, Katarzyną, Anną, a nie ChAD’owcem!!!

I na tym właśnie polega fenomen mojego specjalisty, którego niezmiernie szanuję i cenię.

Po raz kolejny wyszłam z wizyty u niego urzeczona.

Niestety naszła mnie również smutna, aczkolwiek prawdziwa refleksja, bo rozmawialiśmy również o tym, że dzisiaj młodzi studenci psychiatrii uczą się rozpoznawać i diagnozować choroby, a nie holistycznie podchodzić do swoich pacjentów- to jest WIELKI problem, ponieważ wtedy albo masz schizofrenię, albo Chorobę Afektywną Dwubiegunową, albo Bordeline, albo co tak jeszcze wymyślili….

Nie jesteś więc człowiekiem z krwi i kości, który myśli i czuje – jesteś kodem w klasyfikacji psychiatrycznej- ten kod leczy się tak i tak. Tylko, że gdyby ktoś (psychiatra) podszedł do Ciebie indywidualnie i zauważyła jakie leki TOBIE służą, a które nie, wtedy proces leczenia byłby o wiele prostszy i szybszy.

Ja mam niesamowite szczęście, bo właśnie w taki sposób jestem traktowana.

A Ty?

Jak się czujesz?

Jakiego masz specjalistę?

Ufasz mu? Odpowiada on Twoim indywidualnym potrzebom?

Obserwuje skutki uboczne i zauważa również dobre działanie tych leków, które Ci służą?

Kontaktuje się ze mną wiele osób, które nie są zadowolone ze swojego specjalisty. Chętnie bym im pomogła w znalezieniu kogoś tak dobrego jak mój lekarz, jednak problem polega na tym, że nie znam tak rewelacyjnych profesjonalistów, jak mój lekarz w innych miejscach Polski.

Jeśli jesteście bardzo zadowoleni ze swoich lekarzy skontaktujecie się ze mną proszę. Będzie to dla mnie BARDZO cenna informacja.

Moi Kochani są oczywiście ciężkie przypadki wśród chorych i to jest przykre, ale wierzcie mi jeszcze gorsze są przykre przypadki wśród psychiatrów!!!!!

Dzisiaj zostawiam was tylko z moim wielkim zadowoleniem z tego jak bardzo dobry fachowca mnie prowadzi, bo to w ogromnej zasłudze dzięki niemu czuję się dziś rewelacyjnie oraz proszę was o kontakt ze mną jeśli wy również jesteście zadowoleni ze swojej opieki psychiatrycznej w miejscach innych niż Poznań i okolice.

Życzę wam pięknego początku weekendu.

Wszystkiego dobrego.

Julka Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: Shutterbug75

2
0
Would love your thoughts, please comment.x