Każda historia jest inna

BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY

„Za dużo roboty a kołaczy brak” usłyszysz w utworze „Sobie i Wam” z 2019r stworzonego przez Męskie Granie Orkiestra 2018.

Ile razy tak myślałaś? Ile razy zacharowywałaś się brnąc przed siebie, aby wykonać jakiś bardzo ważny projekt? Ile razy byłaś już na skraju swoich możliwości i nie widziałaś sensu dalszych działań?

Przypuszczam, że każdy z nasz czasem tak właśnie ma.

Jednak czy warto się podawać? Moim zdaniem zdecydowanie NIE!!!

Ja również ostatnio znalazłam się w takiej sytuacji, gdy miałam już wszystkiego dość, bo efektów mojej ciężkiej pracy nie było widać wcale.

Czy zrezygnowałam? Czy się wycofałam? Otóż nie. I w związku z tym dziś mogę cieszyć się ze swojego małego sukcesu.

Co robić, aby realizować swoje pomysły, cele i marzenia?

Przede wszystkim, na początku, należy sobie zadać bardzo ważne pytanie, które brzmi „O czym marzysz?”, „Jaki masz cel?” , „Jaki sen chcesz spełnić?” a następnie zastanowić się co robisz, aby te marzenia, cele i sny spełnić.

Koniecznie spisz na kartce swoje przemyślenia. Zmaterializowane myśli mają większą moc.

Po tym, jak porządnie zastanowisz się nad swoimi pragnieniami przychodzi czas na przyjęcie pewnej taktyki. Należy podzielić swoje marzenia na te mniejsze i większe. Te mniejsze realizować jak najszybciej, a dla tych większych przygotować plan. I tak w takim planie możesz uwzględnić poszczególne, mniejsze kroki. Jeśli np. chcesz wyjechać w podróż swojego życia, to pierwszym krokiem może być sprawdzenie ile kosztuje bilet, drugim zakupienie przewodnika, trzecim zaplanowanie sobie ile pieniędzy co miesiąc będziesz oszczędzał itd.

Pomniejsze marzenia możesz ująć w formie listy lub tabeli i założyć sobie, że spełnisz je do końca roku. Taką tabelę trzymaj na widoku tak, abyś zawsze była świadoma jaki masz marzenia i cele. Możesz do wizualizacji swoich pragnień użyć też Mapy Marzeń.

Bardzo ważne jest, aby ustalić ten PIERWSZY KROK to od niego wszystko zależy!!!

Najważniejsze jest to, byś zaczęła działać – nie bała się chwilowych przeciwności i nie kończyła swoich pomysłów jedynie na sporządzeniu planu. Możesz postępować małymi kroczkami. Rób tak, aby być zawsze w zgodzie sama ze sobą- nie robić nic na siłę.

Każde spełnione marzenie, będzie Cię motywowało do większej i bardziej wytężonej pracy i po pewnym czasie zadziała efekt kuli śniegowej.

Może tak się też zdarzyć, że na samym początku spełnianie marzeń idzie naprawdę świetnie.

Będziesz miała plan, towarzyszyć Ci będzie zapał i energia. Jednak może też przyjść taki moment, że wszystko będzie wydawało Ci się ponad Twoje siły. Kiedy napotkasz przeszkodę, w Twoim mniemaniu nie do pokonania, to po prostu zrób sobie przerwę. Złapiesz dystans, odpoczniesz trochę i potem wrócisz do realizacji swojego projektu ze zdwojoną mocą.

Niezwykle istotne też moim zdaniem jest to, aby mieć przy sobie sprzyjające środowisko- ludzi, którzy nas mobilizują a nie ciągną w dół.

Kiedy myślisz o tym, by spełnić swoje marzenie, to zastanów się również nad tym, jakie osoby mogą być dla Ciebie wspierające w tym procesie. Spisz na kartce dokładnie w jaki sposób mogą Ci one pomóc.

Wizualizuj sobie również swój cel- najlepiej tuż po obudzeniu i tuż przed zaśnięciem.

Może nie uwierzysz, ale ja w swoim życiu miałam mnóstwo takich sytuacji, w których intensywnie myślałam o tym, czego pragnę i miałam konkretny obraz tego w głowie (np. chciałam zobaczyć zachód słońca w górach) i przychodził do mnie ten obraz dokładnie taki, jak widziałam go wcześniej w mojej wyobraźni. Zaręczam, że jest to niesamowite i wspaniałe uczucie. 

„Bez pracy nie ma kołaczy”- marzenia, cele , sny nie zrealizują się tylko dzięki temu, że będziemy snuć plany. Działanie jest kluczowe. Należy nie bać się realizować swoich najśmielszych pomysłów tak, aby w naszej głowie nie rozbrzmiewało „Za dużo roboty, a kołaczy brak”. Nasza droga do celu powinna być przyjemna i przynosić nam satysfakcję. W przypadku nieprzychylności losu należy stawić im czoło i tyle- nie ukrywać się ani nie zniechęcać- po prostu iść przed siebie.

Myślę, że wielu z nas jest „zawalonych” robotą. Kołaczy brak, kołaczy brak…. Jednak to do nas należy decyzja w jaki sposób te kołacze zdobędziemy. Czy będziemy się szarpać z życiem czy na spokojnie będziemy dążyć do realizacji naszych priorytetów. Lekko nie jest- to z pewnością prawda. Nie mniej jednak warto robić to, co się wykonuje każdego dnia z lekkością i przekonaniem, że wszystko ma swój sens i nawet jeśli jest trudno, to nie dzieje się to bez przyczyny. Jest nieciekawie po to , by za chwilę mogło być dobrze. Potrzeba tylko naszej pracy i cierpliwości – one przyniosą efekty i ….. kołacze.

Dlatego właśnie jeśli martwisz się akurat chwilowymi trudnościami, to nie przejmuj się – wszystko jest „po coś”. Twoja wytrwałość w końcu zostanie wynagrodzona.

A jeśli dopiero planujesz wejść na niełatwą ścieżkę ku realizacji swoich pragnień, to mam nadzieję, że proste wskazówki zawarte w tym tekście pomogą Ci osiągnąć to, o czym marzysz.

Życzę Ci wszystkiego dobrego – wytrwałości, uporu i konsekwencji w dążeniu do celu.

Julia Małecka Praktyk Wyzdrowienia ChAD

Fot.: Gerd Altmann

 

 

 

JAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACY

JAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACY

Każda historia jest innaJAK ŻYĆ Z ChAD I NIE BAĆ SIĘ PRACYWitajcie, jak wiecie jestem Julka Małecka, pisarka i Praktyk Wyzdrowienia ChAD. Na moim blogu  dzielę się z Wami moją historią walki z Chorobą Afektywną Dwubiegunową, która jest jednym z typów zaburzeń...

czytaj dalej
CZEKAJĄC CZEKAM

CZEKAJĄC CZEKAM

Każda historia jest innaCZEKAJĄC CZEKAMJestem osobą niesamowicie punktualną. A może raczej niepunktualną, bo zawsze jestem na spotkaniach co najmniej dwadzieścia minut wcześniej. Kiedyś usłyszałam, że to nie jest dobre, bo ktoś może nie być gotowy w 100%. Nauczyłam...

czytaj dalej
SUPERMOCE

SUPERMOCE

Każda historia jest innaSUPERMOCEKażdy z nas ma jakieś supermoce. Jedni są megaskrupulatni, inni robią piękne grafiki, są też demony porządku, które dbają o to, aby w ich domu zawsze można było jeść z podłogi. Ja osobiście supermocy mam bardzo wiele i tak, jak jest...

czytaj dalej
0
Would love your thoughts, please comment.x